تفاوت برنامه نویسی و کدنویسی که باید بدانید

تفاوت برنامه نویسی و کدنویسی:

برخی از اساتید حوزه توسعه نرم افزار بر این باورند که ldquo;کدنویسی همان برنامه نویسی نیست. فقط به دلیل اینه شما میتوانید کدنویسی کنید، به معنی این نیست که شما برنامه نویس هستیدrdquo;. حال، این به چه معنی است؟ مطمئنا در طول سالها یاد گرفتید که این دو واژه معنی یکسانی دارند و میتوان آنها را بجای یکدیگر بکار برد؛ هر چند که آنها متفاوت هستند.

کدنویسی به مهارت درک سینتکس و ساختار یک زبان برنامه نویسی گفته میشود. در حالیکه برنامه نویسی، مهارت تبدیل دانش یا یک ایده به یک زبان برنامه نویسی برای حل یک مسئله است. در ادامه به بررسی عمیق تر این دو واژه بسیار پرکاربرد در صنعت نرم افزار، خواهیم پرداخت باالوندکد همراه باشید.

کدنویسی

کدنویسی به صورت کلی به معنای نوشتن یکسری کد با استفاده از یک زبان برنامه نویسی است. اما باید در نظر داشته باشید که کامپیوترها زبان برنامه نویسی ما را متوجه نخواهند شد چرا که آن ها صرفا از زبان باینری استفاده می کنند. اما در نهایت کدنویسی فردی است که برنامه های مورد نظرش را با استفاده از یک زبان برنامه نویسی نوشته و از طریق یک کامپایلر آن را اجرا می کند.

کدنویسی به صورت کلی خود بخشی از برنامه نویسی است و البته می توان آن را به عنوان قدم اول در دنیای برنامه نویسی نیز شناخت. از این رو برنامه نویسی مفهومی بسیار وسیع تر و گسترده تر از کدنویسی را ارائه می کند. در هر صورت باید گفت که برنامه نویسی نیازمند دانش تخصصی بیشتری نسبت به یک کدنویس است.

برنامه نویسی!

برنامه نویسی تصویری بزرگ تر از تنها کدنویسی است. در حقیقت برنامه نویس جدای از کد نوشتن به دنبال راهکارهای منطقی تری برای حل یک مشکل نیز بوده و سعی دارد تا بهترین و بهینه ترین حالت ممکن را ارائه کند.

برنامه نویس جدای از توسعه یک روال کدنویسی، تفکری تحلیلگر داشته و سعی می کند تا یک منطق بهینه را توسعه دهد.

در نهایت می توان به یک نتیجه کلی رسید: کدنویس کسی است که یک برنامه را در حد قابل قبول توسعه داده و سعی می کند تا آن را اجرا کند. اما برنامه نویس تنها قصد حل کردن یک مسئله یا مشکل را ندارد بلکه می خواهد تا بهینه ترین روش را پیدا کند.

از طرفی دیگر برنامه نویس یک tester عالی نیز هست چرا که در روال بهینه سازی اپلیکیشن به دنبال مشکلات و خطاهایی هست که ممکن است در یک زمانی اتفاق بیافتند. از این رو سعی دارد تا نرم افزاری بدون مشکل و باگ را تحویل دهد.

{کدنویسی نوشتن یک فصل و برنامه نویسی نوشتن یک کتاب است}

اگر هنوز در درک تفاوت این دو مورد مشکل دارید می توانید مثال زیر را مشاهده کنید:

- در آشپزخانه اگر بخواهیم مثالی مرتبط را بزنیم می توانیم به یخچال مراجعه کنیم. کدنویس در ارتباط با این دستگاه کسی است که به خوبی با این ابزار آشنایی داشته و می تواند گزینه های مختلف آن را بررسی کند. اما برنامه نویس در واقع کسی است که این یخچال را ساخته و در صورت ایجاد مشکلات بزرگ می تواند آن را برطرف کند.

برنامه نویسی چیست؟

تفاوت برنامه‌ نویسی و کدنویسی که باید بدانید!

برنامه نویس کیست؟

برنامه ,یک ,نویسی ,کدنویسی ,کند ,زبان ,برنامه نویسی ,برنامه نویس ,زبان برنامه ,آن را ,است که ,زبان برنامه نویسی ,تفاوت برنامه نویسی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
fronanesof انجام پروژه برنامه نویسی با متلب MATLAB آموزش کسب و کار اینترنتی شاتل فایل frectalishonar مجله تفریحی پلمس جورواجور suppregoogspit گفتگو با عشق مرجع کنکور ایران